Укр Рус
Зали > Зал XVIII століття > Ушаков Федір Федорович

Ушаков Федір Федорович


Видатний російський флотоводець, засновник маневреної тактики вітрильного флоту Федір Федорович Ушаков народився 13 лютого 1745 року в селі Бурнаково Ярославської губернії. 15 лютого 1761 він поступив в Морський шляхетський кадетський корпус, який закінчив 5 травня 1766 четвертим за списком з твором в мічмани. Служив на Балтійському флоті, в грудні 1768 року був призначений у Донську флотилію контр-адмірала О.М. Сенявіна. Брав участь у російсько-турецькій війні 1768-1774 років, командуючи Прам, військовими транспортами, ботом "Кур'єр" і кораблем "Модон".

У 1780 командував придворної імператорської яхтою, а на наступний рік, командуючи 64-гарматним кораблем "Віктор" у складі ескадри контр-адмірала Я.Ф. Сухотина, зробив ще один перехід в Ліворно для протидії англійської флоту. У 1783 році відряджений на Чорноморський флот у місто Херсон і призначений командиром будується лінійного корабля "Святий Павло". Під час вибуху у місті епідемії чуми, організував боротьбу з епідемією, за що був нагороджений орденом Святого Володимира 4-го ступеня. З 1784 року - в чині капітана I рангу командує кораблем "Святий Павло".

Одночасно з діями армії А.В. Суворова в Північній Італії морські десанти Ушакова почали вигнання французів і місцевих республіканців з півдня Апеннінського півострова, блокували з моря Анкону і Геную, брали участь у взятті Неаполя і Риму. За успіхи в Середземноморської кампанії Ушаков нагороджений діамантовими знаками до ордена Святого Олександра Невського, неаполітанським орденом Святого Януарія 1-го ступеня, золотим мечем з діамантами від Республіки Семи островів, діамантовим пером на капелюх і багатими подарунками від турецького султана. У жовтні 1800 року з ескадрою повернувся до Севастополя.

Відкликаний до Санкт-Петербурга і 21 травня 1802 призначений командиром Балтійського гребного флоту і начальником флотських команд Петербурга. 19 грудня подав рапорт про відставку і 17 січня 1807 звільнений зі служби. Оселився у маєтку в Тамбовської губернії. Під час Вітчизняної війни 1812 року був обраний предводителем народного ополчення Тамбовської губернії, але за станом здоров'я відмовився від посади. Помер адмірал Ф.Ф. Ушаков 2 жовтня 1817 і був похований в Санаксарського монастирі Темниковского повіту Тамбовської губернії.

http://flot.sevastopol.info/history/admiral_ushakov.htm

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.