Укр Рус
Зали > Зал XIX століття > Фальц-Фейн Софія

Софія Богданівна Фальц-Фейн

Софія Богданівна Фальц-Фейн (уроджена Кнауф, 1835-1919) залишила помітний слід в історії розвитку та освоєння Херсонщини. За своє довге життя вона зробила не мало для нашого краю: дала життя засновнику всесвітньо відомого заповідника «Асканія-Нова» Фрідріху Едуардовичу Фальц-Фейну (1863-1920), заснувала порт в незамерзаючої бухті Чорного моря - порт Хорли, який довгі роки грав значну роль і мав величезне значення. Її благодійність була добре відома ще за життя знаменитої поміщиці. На жаль, в радянські роки замовчувалося ім'я цієї жінки і всі її добрі діяння. У книзі Олеся Гончара «Таврія» створений образ жорстокої, деспотичної поміщиці. Це і зрозуміло: книга писалася в певний період. Не прийнято було говорити схвальні слова про панів та ще німецького походження.

Тільки після приїздів барона Едуарда Олександровича Фальц-Фейна (громадянина князівства Ліхтенштейн), які стали можливі лише після проголошення незалежності України, стали відомі факти життя та діяльності Софії Богданівни Фальц-Фейн. Як бачимо, ім'я її було незаслужено забуте. За своєю власною ініціативою і на свої власні кошти вдячний онук - Е.А. Фальц-Фейн в порту Хорли встановив чудовий пам'ятник своєї знаменитої бабусі. А на її могилі була встановлена ​​меморіальна плита.

Життя матері засновника заповідника «Асканія-Нова» С.Б. Фальц-Фейн стала приводом для тривалих дискусій. Історична правда взяла верх: заслуги цієї дивовижної жінки сьогодні загальновизнана. Суперечливі тлумачення викликало не тільки життя, але і смерть Софії Богданівни. Існує кілька версій її загибелі. Але, безсумнівно те, що загинула вона за збігом обставин, не заслуживши ні чим такої смерті. Своєю різноманітною діяльністю та благодійністю, ця енергійна, мудра, діяльна жінка заслуговує поваги і пошани з боку не тільки жителів селища Асканія-Нова і села Хорли, а й всієї громадськості Херсонщини. Її ім'я має бути вписане золотими літерами в літопис історій Таврійського краю.

Більше на порталі Арткавун

 

25.02.2017 03:57
ghjukliokss
прогон хрумером логин скайпа pokras7777
31.03.2017 10:47
ghkkll
заказать продвижение интернет ресурса логин скайпа pokras77777
04.04.2017 11:24
RandyVop
2070 год. Москва. Мир лежит в руинах после ядерной войны. Под обломками и пеплом, заполнившими город, всё еще пытаются выживать люди, несмотря на бедность и постоянный страх. смотреть здесь https://www.youtube.com/watch?v=uxxgd7jvXx8&feature=youtu.be или здесь https://goo.gl/DYQDYf
Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.